FAQ

Obrubníky jsou vyráběny ve čtyřech různých výškách a to 4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm.
Rozdíl mezi obrubníky spočívá v různých výškách. Obrubníky se vyrábějí ve výškách 4,5 cm, 6 cm, 8 cm a 10 cm.
Pokud je jednou z oddělovaných ploch tráva, je optimální použít Neviditelný obrubník ® 60, kořenový systém trávy může dorůstat do hloubky až 5 cm.
Obrubník je vyráběn pouze v černé barvě. Pokud je obrubník správně namontován, je z něj vidět však pouze jeho horní hrana, která je široká pouhých 5 mm.
Díky použitým materiálům má obrubník životnost několik desítek let.
Obrubník je pevný a velmi dobře drží tvar. Pokud obrubník v konstrukční části nastříháme, stane se snadno ohebným a to tak, že lze oba konce obrubníku spojit a vytvořit tak kolečko o průměru pouhých 32 cm.
Chceme-li použít obrubník v obloucích, jednoduše jej nastříháme štípacími kleštěmi nebo většími nůžkami ve středu každého pole konstrukční části obrubníku.
Obrubník je tak ohebný, že mohu vytvořit kolečko tím, že spojím oba konce obrubníku.
Průměr kruhu vytvořeného spojením obrubníků
počet spojených obrubníků průměr vytvořeného kruhu
1 0,32 m
2 0,64 m
3 0,95 m
4 1,27 m
5 1,59 m
7 2,23 m
10 3,18 m
15 4,77 m
20 6,37 m
30 9,55 m
Abychom mohli obrubníky nainstalovat, potřebujeme:
  • potřebný materiál - obrubníky a hřeby,
  • rýč,
  • širokou motyku,
  • paličku nebo kladívko,
  • štípací kleště nebo větší nůžy (v případě, že budeme tvořit oblouky).
Každý, kdo dokáže pracovat se zahradnickým nářadím zvládne montáž obrubníků sám. Postup montáže obrubníků krok za krokem zde.
Obrubníky jsou vybaveny na jedné straně kolíkem, na druhé straně drážkou a díky tomuto připravenému zámkovému systému se obrubníky mezi sebou snadno propojují. Nejsou tedy potřeba žádné speciální spony.
V případě, že obrubník bude použit v přímém směru, doporučujeme cca 3 hřeby do jednoho metru. Bude-li obrubník použit v obloucích, doporučujeme cca 2,5 hřebu na běžný metr.
Ocelové hřeby se používají ke kotvení obrubníků ve velmi tvrdém kamenitém terénu. Dalo by se říci, že ocelový hřeb je potřeba použít tam, kde plastový hřeb nelze bez poškození zatlouci.
Plastový hřeb má větší průměr a je speciálně tvarován tak, aby v terénu dobře držel.
Více o montáži obrubníků se dozvíte zde.
Neviditelný obrubník v porovnání s betonovým obrubníkem je výhodnější jak po stránce finanční, tak i po stránce časové. Ilustrativní srovnání zde.
Záleží jen na Vás jaký způsob objednání zvolíte. Objednat můžete telefonicky, faxem, e-mailem, poštou, přes e-shop (více informací jak objednat zde). Důležité však je, aby Vaše objednávka obsahovala všechny potřebné údaje, tzn.:
  • Vaši adresu (fakturační),
  • adresu dodání (pokud je jiná než fakturační),
  • objednávané zboží a množství (tzn. je třeba uvést, který obrubník objednáváte, příp. které hřeby a v jakém počtu kusů),
  • kontakt na Vás (telefon, e-mail), abychom se s Vámi mohli případně spojit.
Budete-li chtít nám sdělit i něco dalšího, samozřejmě Vám v tom nebudeme bránit :o)
Naše standartní balení plastových obrubníků je:
Výška obrubníku počet kusů v balení výška balíku šířka balíku délka balíku váha balíku ilustrační foto balíku *
obrubník 45 70 ks 41 cm 36 cm 100 cm cca 35 kg
obrubník 60 56 ks 43 cm 34 cm 100 cm cca 35 kg
obrubník 80 48 ks 50 cm 36 cm 100 cm cca 35 kg
obrubník 100 40 ks 51 cm 36 cm 100 cm cca 35 kg
* Děkujeme labradorovi jménem Barnabáš, že nám zapózoval jako "měřítko" :o).
Ovšem nemáme stanovený žádný limit množství pro odběr zboží!!! Pošleme Vám klidně i jeden kus. Nám se však vždy lépe balí sudý počet :o)
Ne! Nemůžeme předvídat, jestli potřebujete hřeby plastové či ocelové. Pokud objednáváte výrobky, uveďte, prosím, o jaké obrubníky a jaké hřeby se jedná. Předejdeme tím případným nepříjemnostem :o) .
Vždy se snažíme, aby doprava byla co nejlevnější. V případě, že je to možné (vždy záleží na hmotnosti zásilky) jsou hřeby baleny do jednoho balíku spolu s obrubníky. Je možné, že na první pohled hřeby nejsou vidět, mohou být vloženy do obrubníků.
Po !předchozí domluvě! je možno si obrubníky vyzvednout osobně. Obrubníky je možné také objednat v našem e-shopu, objednávky odesíláme prostřednictvím zásilkové služby.